kdo jim pomohl na svět?

Autoři

Boba a Bobka stvořil Vladimír Jiránek, ten pomohl na svět společně s Lubomírem Benešem i Patovi a Matovi. 
Boba studio vlastní licenci Pat a Mat a Bob a Bobek

KDO KRESLÍ BOBA A BOBKA NYNÍ?
MARTIN „SKAM“ KREJČÍ

Martin „Skam“ Krejčí se narodil den před Štědrým večerem, 23. prosince 1971 v Praze. Už od malička sbíral a kreslil komiksy. Vyučil se jako letecký mechanik, za Československo závodně tančil break dance, vystřídal řadu zaměstnání, ale jeho vášeň pro ilustrace mu zůstala a tak se od roku 2008 živí jako ilustrátor na plný úvazek.

Přezdívka Skam, pod kterou tvoří, pochází z dob sametové revoluce, kdy patřil mezi první grafiťáky v České republice. Boba a Bobka kreslí od roku 2012, poté co je převzal od Alexe Dowise a navázal tak na Jiránkovskou linku. Rozsah dokončených prací: komiksy, plátna, storyboardy, buklety CD, plakáty, fáze pro animaci, pozadí do animace, ilustrace stolních her (nominace na Grand Czech Design 2012), design triček, kreslený videoklip, murály, ilustrace webových her a webů.

Martin „Skam“
Krejčí

23. prosince 1971

Martin „Skam“ Krejčí

vladimír jiránek
autor boba a bobka
spoluautor pata a mata

Vladimír
Jiránek

6. června 1938  – 6. listopadu 2012

Vladimír Jiránek je spoluautor Pata a Mata
Vladimír Jiránek se narodil 6. června 1938 v Hradci Králové a vystudoval novinářství na Filozofické fakultě pražské Univerzity Karlovy. 

V roce 1998 získal cenu Karla Poláčka v kategorii Humor moudrých, 2005 – medaile Za zásluhy (udělena prezidentem republiky), 2009 – Řád Bílé opice (ocenění České unie karikaturistů).
Vladimír Jiránek zemřel 6. listopadu 2012.

→ Vlastníme licence ke všem ilustracím Vladimíra Jiránky. Vyberte si.

Lubomír Beneš
spoluautor pata a mata

Nejvýznamnějším dílem Lubomíra Beneše je spoluautorství na loutkovém animovaném seriálu Pat a Mat (A JE TO!). Spoluautorem je Vladimír Jiránek. Tento seriál vznikl z filmu Kuťáci, za další spolupráce významných autorů.

V roce 1990 založil společně s Vladimírem Jiránkem a dalšími tvůrci autorské studio iAF, kde tvořil až do své smrti. Lubomír Beneš zemřel v roce 1995.

Lubomír Beneš

  1. listopadu 1935 – 12. září 1995
Lubomír Beneš je spoluautor Pata a Mata